The Matchmakers 2023 2

KBS’nin yeni dizisi The Matchmakers, Rowoon ve Cho Yi Hyun’un başrolünde olduğu, tarihi ve romantik bir dizi. Dizi, 16. yüzyılda çöpçatan olmak isteyen bir grup genç kızın maceralarını izleyiciye sunuyor.

KBS’nin yeni dizisi The Matchmaker, Rowoon ve Cho Yi Hyun’un başrolünde olduğu, tarihi ve romantik bir dizi. Dizi, 16. yüzyılda çöpçatan olmak isteyen bir grup genç kızın maceralarını izleyiciye sunuyor.

Tür: Tarihi , Komedi , Romantik , Melodram

Bölüm sayısı: 16

Yayınlanma Tarihi: 30 Ekim 2023 – 19 Aralık 2023

Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi, Salı

Kanal: KBS2 , Viki

The Matchmakers 2023 2

The Matchmakers Konusu

Güçlü bir aileden gelen genç dul Jung Soon Deok, gizli bir çöpçatan olarak hayatını sürdürmektedir.Bir gün, yine genç dul olan Shim Jung Woo ile tanışır ve onunla bir anlaşma yapar. Joseon’un dört büyük ailesinin oğullarını evlendirmek için birlikte çalışacaklardır. 

The Matchmaker’s, 2023 yılında yayınlanan tarihi-romantik bir Kore dizisidir. Başrollerinde Rowoon ve Cho Yi Hyun’un yer alan dizi, Joseon döneminde geçmektedir.

Dizi, kraliyet sarayında çalışan ve evliliklere aracılık eden bir grup insanın maceralarını anlatmaktadır. Bu insanlar, hem kendi aşklarını hem de başkalarının mutluluklarını bulmaya çalışırken, saraydaki entrikalarla da mücadele etmek zorundadırlar.

Genç dul Shim Jung Woo ( Rowoon ) ile genç dul Jung Soon Deok ( Cho Yi Hyun ) arasındaki tanışmanın yanı sıra Joseon döneminin bekar kadın ve erkeklerini evlendirmek için ikilinin birlikte verdiği mücadelenin hikayesini anlatıyor.

The Matchmakers Karakterler

Shim Jung Woo, 17 yaşında devlet sınavında birinci olan ve kralın damadı seçilen bir dahidir. Ancak, prensesin düğün töreninde ölmesiyle hayatı değişir. Evliliğinin geçersiz sayılmasını ister, çünkü yeteneklerini sadece ülkesine hizmet etmek için kullanmak ister.

Shim Jung Woo, 17 yaşında devlet sınavında birinci olan ve kralın damadı seçilen bir dahidir. Ancak, prensesin düğün töreninde ölmesiyle hayatı değişir. Evliliğinin geçersiz sayılmasını ister, çünkü yeteneklerini sadece ülkesine hizmet etmek için kullanmak ister.

Soğuk, mesafeli ve ciddi bir adamdır. Duygularını pek belli etmez ve insanlara güvenmez. Ancak, Jung Soon Deok ile tanıştıkça, ona karşı bir çekim hisseder ve yavaş yavaş yumuşar.

O, çöpçatanlık işine girdiğinde, kralın emriyle evlenmek zorunda kalan genç kızlara yardım eder. O, onların mutluluğunu önemser ve onlara uygun eşler bulmaya çalışır. O, aynı zamanda kralın güvenini kazanmaya ve ülkenin sorunlarını çözmeye çalışır.

Jung Soon Deok, birinci başbakan yardımcısının ailesinin ikinci gelini olan bir kadındır. Ancak, kocasının ölümünden sonra, ailesi tarafından hor görülür ve evden uzaklaştırılır. Gizli bir kimlikle çöpçatanlık yapmaya başlar ve Hanyang şehrindeki en iyi çöpçatan olur.

Neşeli, konuşkan ve cesur bir kadındır. Duygularını açıkça ifade eder ve insanlara kolayca yaklaşır. Ancak, Shim Jung Woo ile tanıştıkça, onun zekasına ve yakışıklılığına hayran kalır ve onunla tartışırken de eğlenir.

Çöpçatanlık işine girdiğinde, yaşlı bekarlara uygun eşler bulmaya çalışır. O, onların mutluluğunu önemser ve onlara tavsiyeler verir. O, aynı zamanda kendi hayatını da düzene sokmaya çalışır.

Jung Soon Deok, birinci başbakan yardımcısının ailesinin ikinci gelini olan bir kadındır. Ancak, kocasının ölümünden sonra, ailesi tarafından hor görülür ve evden uzaklaştırılır. Gizli bir kimlikle çöpçatanlık yapmaya başlar ve Hanyang şehrindeki en iyi çöpçatan olur

Dizi Hakkında Ayrıntılı bilgi için ; The Matchmakers (2023) – MyDramaList

Keyifli Seyirler

Spread the love