Oh Youngsimi 42bc6088b96d3eca3b8294fddc624b42 778x438 1

2023 yılında yayınlanmaya başlayan Oh! Youngsimi dizisi, romantik komedi türünde bir dizi olarak izleyicilerin beğenisini kazanıyor. 

Oh Youngsimi

Bölüm Sayısı: 10

Yayın tarihi: 15.05.2023

Tür: Romantik Komedi

Yapımcı: Ena

Oh! Youngsimi dizisinin başrollerinde Song Ha-yoon ve Donghae gibi sevilen oyuncular yer alıyor. Dizi, 30’lu yaşlarındaki Oh Young-shim ve Wang Kyung-tae’nin ilk aşklarını yeniden bulmalarını ve hayatın tatlı ve acı yönlerini yaşamalarını konu alıyor.

Oh! Youngsimi dizisinin başrollerinde Song Ha-yoon ve Donghae gibi sevilen oyuncular yer alıyor. Dizi, 30’lu yaşlarındaki Oh Young-shim ve Wang Kyung-tae’nin ilk aşklarını yeniden bulmalarını ve hayatın tatlı ve acı yönlerini yaşamalarını konu alıyor.

Oh! Youngsimi 10 bölümden oluştuğu ve her bölümün 40 dakika sürdüğü belirtiliyor . Dizinin fragmanı da oldukça ilgi çekici görünüyor . Dizinin oyuncuları hakkında da magazinsel bilgiler mevcut. Örneğin, Song Ha-yoon’un daha önce Devilish Joy dizisinde de başrol oynadığı ve bu dizide de benzer bir konunun işlendiği söyleniyor.

Donghae’nin ise hem oyuncu hem de Super Junior grubunun üyesi olduğu ve dizide hem Korece hem de İngilizce konuştuğu ifade ediliyor. Dizinin diğer oyuncuları arasında Lee Min-jae, Jung Woo-yeon, Wang Ji-hye ve Song Yeong-jae gibi isimler bulunuyor .

Oh Youngsimi3

Karakterlerin Analizi

song ha joon

Dizinin ana kadın karakteri olan Oh Young-shim, bir moda dergisinde editör olarak çalışan güzel ve zeki bir kadındır. Ancak hayatı pek de istediği gibi gitmemektedir. Ailesiyle sorunları vardır, işinde tatmin olmamaktadır ve uzun süredir yalnızdır. Psikolojik olarak, Young-shim’in kendine güven eksikliği, bağımlılık eğilimi ve depresyon belirtileri gösterdiği söylenebilir. Young-shim’in kişilik tipi olarak ISFJ (İçedönük, Duygusal, Algılayıcı, Yargılayıcı) tanımlanabilir. Bu tip kişiler sadık, sorumlu, pratik ve yardımseverdir. Ancak aynı zamanda çekingen, eleştiriye hassas, değişime dirençli ve başkalarının beklentilerine fazla uyum sağlamaya çalışan kişilerdir. Young-shim’in motivasyonu ise aşkı bulmak ve mutlu olmaktır. Ancak bunu yaparken kendini kaybetmemeye ve kendi değerlerine sadık kalmaya çalışır.

Dizinin ana erkek karakteri olan Wang Kyung-tae, Koreli bir annenin ve Amerikalı bir babanın oğludur. Çocukken Kore’de yaşarken Young-shim’e aşık olmuştur ancak ailesiyle birlikte Amerika’ya taşınmıştır. Orada Mark Wang adını almış ve ünlü bir aktör olmuştur. Ancak hayatının boşlukta olduğunu hissetmektedir ve Kore’ye dönerek Young-shim’i aramaya başlar. Psikolojik olarak, Kyung-tae / Mark’ın kimlik bunalımı, yalnızlık duygusu ve bağlanma sorunları yaşadığı söylenebilir. Kyung-tae / Mark’ın kişilik tipi olarak ENFP (Dışadönük, Duygusal, Sezgisel, Algılayıcı) tanımlanabilir. Bu tip kişiler yaratıcı, meraklı, idealist ve heveslidir. Ancak aynı zamanda dağınık, kararsız, duygusal dalgalanmalar yaşayan ve sık sık ilgi değiştiren kişilerdir. Kyung-tae / Mark’ın motivasyonu ise ilk aşkını yeniden kazanmak ve gerçek kimliğini bulmaktır. Ancak bunu yaparken hem kendi geçmişiyle hem de Young-shim’in hayatındaki engellerle mücadele etmek zorundadır.

lee dong hae
fullsizephoto1660716

Dizinin ikinci erkek karakteri olan Lee Chae-dong, Young-shim’in yakın arkadaşı ve iş arkadaşıdır. Ona gizlice aşıktır ancak bunu belli etmez. Çalışkan, dürüst, nazik ve sadık bir kişidir. Ancak aynı zamanda da pasif, çekingen, kıskanç ve fedakar bir kişidir. Psikolojik olarak, Chae-dong’un özsaygı eksikliği, reddedilme korkusu ve bağımlılık eğilimi gösterdiği söylenebilir. Chae-dong’un kişilik tipi olarak ISFP (İçedönük, Duygusal, Algılayıcı, Algılayıcı) tanımlanabilir. Bu tip kişiler duyarlı, uyumlu, sadık ve sanatsal yetenekli kişilerdir. Ancak aynı zamanda içine kapanık, eleştiriye hassas, çatışmadan kaçan ve değişime dirençli kişilerdir. Chae-dong’un motivasyonu ise Young-shim’i mutlu etmek ve onunla birlikte olmaktır. Ancak bunu yaparken hem Young-shim’in duygularını hem de Kyung-tae / Mark’ın varlığını göz ardı eder.

Dizinin ikinci kadın karakteri olan Gu Wol-sook, Young-shim’in en yakın arkadaşıdır. Ona her konuda destek olur ve onunla eğlenir. Neşeli, enerjik, komik ve cesur bir kişidir. Ancak aynı zamanda da sorumsuz, dikkatsiz, bencil ve yüzeysel bir kişidir. Psikolojik olarak, Wol-sook’un hayattan zevk almak için yaşadığı, sorunlardan kaçtığı ve kendini geliştirmeye çalışmadığı söylenebilir. Wol-sook’un kişilik tipi olarak ESFP (Dışadönük, Duygusal, Algılayıcı, Algılayıcı) tanımlanabilir. Bu tip kişiler sosyal, canlı, maceracı ve pratik kişilerdir. Ancak aynı zamanda dağınık, sabırsız, duygusal dalgalanmalar yaşayan ve plan yapmaktan hoşlanmayan kişilerdir. Wol-sook’un motivasyonu ise eğlenmek ve hayatın tadını çıkarmaktır. Ancak bunu yaparken hem kendine hem de arkadaşlarına zarar verebilir.

fullsizephoto1660714

Youngsimi dizisi, Güney Kore sinemasının son dönemdeki popülerliğini gösteren bir örnek olarak görülüyor. Dizi, hem komik hem de duygusal sahneleriyle izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarıyor. Dizi, Korece dilini öğrenmek isteyenler için de faydalı olabilir. Youngsimi dizisini izlemek isteyenler, www.dizikorea.com sitesinden Türkçe altyazılı olarak izleyebilirler.

Spread the love