A Korean Odyssey

Lee Seung Gi ile Oh Yeon Seo’nun başrollerini paylaştığı “A Korean Odyssey” fantastik tüm canlıları içinde barındıran bir dizi olmuş…

A Korean Odyssey poster
A Korean Odyssey Poster

Türü: Fantastik, Romantik, Komedi
Yayıncı: TVN
IMBd Puanı: 8.1
Bölüm: 20
Yıl: 2017 – 2018

A Korean Odyssey Konusu

Maymun İlah ve Büyük Bilge Oh Yeon Seo ( Lee Seung Gi) özel güçleri hatası yüzünden elinden alınan bir insanüstü varlıktır. Bir gün küçük bir kızla anlaşma yapar ve onu koruması karşılığında bulunduğu yerden kurtulur.

Esas kızımız, dalavereci Yüce Bilgeyi kendine aşık eden Geum Gang Goo adında sacma sapan bir bileziği ona takar ve artık birbirlerine bağlıdırlar… İlkten esas erkeğimiz keramet bilezikte sanıp aşkını kabul etmiyor ama yavaş yavaş anlıyor…

Bu bilezik gerçekten bu kadar ucuz nasıl yapılmış onu da anlamadım doğrusu…

Dizi Çin edebiyatının klasikleri arasında yer alan “Journey To West ” romanınından modernize edilmiş şekilde uyarlanmıştır.

Lee Seung Gi’yi zaten çok severim ama bu dizi onun şahlanması oldu bence… Dizi hakkında çok spoiler vererek yazmamaya çalışacağım ama ilk 12 bölüm çok heyecanla seyrettim sonrasında biraz sıkıldım…

Kesinlikle izlemeye değer bir dizi o kadar eleştiriyi bence hak etmiyor. Dizinin sonu kesinlikle hayal kırıklığı ama bir romantizmde yok değil…

Sonuçta maymun kralımız kıza gözünü veriyor… (izleyenler anladı) izlemeyenler için havada kalan bir final olduğunu söyleyebiliriz. Daha romantik daha aşk dolu olabilirdi…

A Korean Odyssey Karakter Analizi

A Korean Odyssey Lee Seung Gi

Lee Seung Gi, dizide maymun kral, büyük bilge Son o Gong karakterini canlandırıyor. İlginç moda anlayışı, tam bir üç kağıtçı oluşu onun ana karakteri diyebiliriz… Böyle bir adamın aşk adamı oluşuna tanık olmak muhteşemdi. Aşkı için büyük fedakarlık yapıp esas kızımızı her seferinde korumayı başardı.

A Korean Odyssey Oh Yeon Seo

Jin Seon Mi, dizide başı hayaletlerle dertte olan emlakçı esas kızımız Oh Yeon Seo karakterini canlandırıyor. Kendisi satışı zor olan perli evleri alıp onları gönderdikten sonra evleri satıyor ve oldkça zengin… Kendisi hayaletleri gördüğü için hep dışlanmış ve sosyal hayatı sıfır… Esas erkeğimizin kendisine verdiği sözü tutması için onu bulmaya çalışmaktadır.

A Korean Odyssey Cha Seung Won

Cha Seung Won, dizinin en matrak karakteri olan öküz iblis Woo Ma Mang karakterini canlandırıyor. Kendisi eğlence dünyasının bir numarası ve oldukça zengin… Evinin girişinde bir öküz var ve bizim maymun kralla komik diyologları geçiyor… Esas erkeğimize baya yardımı dokunuyor… Nazik bir kişiliği var çok belli etmesede ama onunda geçmişinden bir aşk hikayesi çıkıyor.

A Korean Odyssey Lee Hong Ki

Lee Hong Ki,, dizide bir idol olan Jeo Pal Gye karakterini canlandırıyor. Kendisi sihirli gözleri ile kadınları etkilemektedir ve onun simgesi bir domuz… Arada saçmaladı ama o da aşık oldu ve aşkı için elinden geleni yaptı. Bir domuz bir zombi aşkı baya komik anlardandı.

A Korean Odyssey Lee Se Young zombi

Dizinin en başarılı oyuncularından Lee Se Young Zombi kızımız Boon Soon, dizide baya kilit roldeydi. Kötü karakteride oynadı. Cinayete kurban giden kızımız intikam almaya çalışırken domuz idolümüzle aşka yelken açtı.

Dizide daha karakter analizine katmadığım muhteşem oyuncular var… Şunu belirtmek isterim ki ben esas kızımızı pek beğenmiyorum ama bu dizide iyi uyum yakalamışlardı.

Dizinin OST’leri mükemmeldi. En beğendiğim When I Saw You  kesinlikle dinlemelisiniz..

A Korean Odyssey Akılda Kalan Sahneler

A Korean Odyssey kizi koruma
A Korean Odyssey esas kızı koruma sahnesi
A Korean Odyssey ozel icki
A Korean Odyssey -Maymun kralımız ilk defa evine birini sokup özel içkisinden vemişti.
A Korean Odyssey ilk karsilasma
A Korean Odyssey
A Korean Odyssey romantik 2
A Korean Odyssey – Maymun kral aşık oluyor
A Korean Odyssey romantik
A Korean Odyssey – romantik sahneler

A Korean Odyssey Diğer Karakterler

Lee Se Young lee Hong ki
a korean odyssey Lee Hong ki

Kısaca diziyi ben beğendim… Lee Seung Gi’ye zaten hayranım…

Umarım beğenirsiniz…

İyi Seyirler….

Spread the love