moonintheday3

ENA’nın yeni dizisi Moon in the Day, izleyicileri 1500 yıllık bir aşkın sırrına davet ediyor.

Dizi, geçmiş ve günümüz arasında geçen çarpıcı bir hikaye anlatıyor. Başrollerini Kim Young Dae ve Pyo Ye Jin’in paylaştığı dizi, her çarşamba ve perşembe saat 21:00’de ekranlara geliyor.

Bölüm Sayısı: 14
Türü: Gerilim, Tarih, Romantik, Fantastik
Yayın Tarihi: 1 Kasım 2023 – 14 Aralık 2023
Yayın Yeri: ENA, Netflix

Moon in the Day Konusu

Moon in the Day, 1500 yıl önce bir adamın (Kim Young Dae), sevdiği kadın (Pyo Ye Jin) tarafından öldürülmesi ve kendisi için zamanın adeta durması ile başlıyor. 1500 yıl sonra ise geçmiş yaşamına dair tüm anılarını kaybeden ve “nehir gibi akmaya” devam eden sevgilisinin reenkarnasyonu ile tekrar karşılaşıyor. Bu karşılaşma, ikisinin de hayatını değiştirecek olaylar zincirini tetikliyor.

Silla Hanedanlığı (57 M.S. – 935 M.S.): Bu dönemde Kim Young Dae, Do Ha adında bir Hwarang (soylu savaşçı) olarak, Pyo Ye Jin ise Han Ri Ta adında Daegaya’dan gelen bir prenses olarak görünüyor.

Günümüz: Bu dönemde Kim Young Dae, Han Jun Oh adında ünlü bir yıldız olarak, Pyo Ye Jin ise Kang Young Hwa adında bir koruma görevlisi olarak karşımıza çıkıyor.

Geçmiş ve Günümüz Arasında: Bir gün, ünlü bir isim olan Han Jun Oh’un ruhu, Silla Hanedanlığı zamanında yaşayan Do Ha ile değişir. Bu değişime sebep olan kaza sırasında Han Jun Oh’u kurtaran Kang Young Hwa’nın hayatı ise ilginç bir hal alır.

Moon in the Day, Naver’de yayınlanan aynı adlı popüler webtoonun televizyon versiyonu olarak izleyicileri büyülüyor. Webtoonun yazarı Lee Hye, dizinin senaryosuna da katkıda bulundu.

moonintheday7

On Joo Wan: Dizinin yardımcı erkek oyuncusu. Günümüzde Han Min Oh adında bir karakteri canlandırıyor. Han Min Oh, Han Jun Oh’un ağabeyi ve aynı zamanda ajansının CEO’su. Han Jun Oh’un ruhunun değişmesinden sonra onunla ilgilenir ve ona yardım etmeye çalışır. On Joo Wan, dizide hem ciddi hem de eğlenceli sahnelerde başarılı bir performans sergiliyor.

Moon in the Day dizisinin yönetmenliğini ise Pyo Min Soo ve Park Chan Yeol üstlendi. Pyo Min Soo, “The Third Charm” ve “The Producers” gibi başarılı dizilere imza atmıştı. Park Chan Yeol ise “Full House” dizisi ile tanınıyordu.

Keyifli Seyirler… Dizi hakkında ayrıntılı bilgi için resmi sitesine bakabilirsiniz 낮에 뜨는 달 > 방송 | ENA [엔터테인먼트 DNA] (skylifetv.co.kr)

Spread the love