kimyoungdae4

Kim Young Dae oyuncu, Sh**ting Stars ve The Forbidden Marriage dizilerindeki performansıyla Asya Sanatçı Ödülleri, Asya Model Ödülleri, MBC Drama Ödülleri ve Netizen Ödülü’nü kazandı.

Doğum Tarihi: 2 Mart 1996
Doğum Yeri: Seul, Güney Kore
Mezun Olduğu Okul: Digital Seoul Culture Arts University
Yetenekleri: Çince, İngilizce ve Korece olmak üzere üç dilde akıcı konuşabiliyor. Gitar ve piyano çalma becerisine sahip.

Kim Young Dae Kariyeri

Kim Young Dae, Güney Koreli bir oyuncu ve modeldir. 2017 yılında internet üzerinden yayınlanan Secret Crushes: Special Edition adlı dizide ilk kez rol aldı. Bu dizide, gizli aşklarını açığa çıkarmaya çalışan lise öğrencilerini canlandırdı. Daha sonra Office Watch 2, Just Too Bored, It’s Okay to Be Sensitive gibi birçok internet dizisinde yer aldı. Bu dizilerde, ofis hayatı, gençlik sorunları, toplumsal hassasiyetler gibi konuları işledi.

İlk televizyon dizisi ise 2018 yılında KBS2’de yayınlanan Drama Special – The Time Left Between Us oldu. Bu dizide, birbirine aşık olan iki gencin zamanla yüzleşmesini anlattı. Bu dizide başrol oyuncusu olarak dikkat çekti.

Kim Young Dae, 2019 yılında MBC’nin lise draması Extraordinary You’da başrol oynayarak tanınmaya başladı. Bu dizide, kendisinin bir webtoon karakteri olduğunu fark eden ve kaderini değiştirmeye çalışan bir öğrenciyi canlandırdı. Kim Young Dae, bu rolüyle En İyi Yeni Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi.

2020 yılında ise SBS’nin Penthouse: War in Life ve KBS2’nin Cheat On Me, If You Can adlı dizilerinde rol aldı. Bu dizilerde, zengin ve yakışıklı ama sorunlu bir öğrenci ve bir kralın sahte nişanlısı olarak iki farklı karakteri canlandırdı. Kim Young Dae, bu dizilerle daha fazla tanınan bir oyuncu oldu.

Netizen Ödülü, Oyuncu dalında KBS Drama Ödülü’nü kazandı. Ayrıca SBS Drama Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu ve 57. Baeksang Sanat Ödülleri’nde Televizyon dalında En İyi Yeni Erkek Oyuncu kategorilerinde aday gösterildi.

2022 yılında Kim Young Dae, Lee Sung-kyung ile birlikte tvN’in Sh**ting Stars adlı dizisinde ilk başrolünü oynadı. Bu dizide, ünlü bir oyuncu ve bir gazetecinin aşkını anlatan bir romantik komedi dizisiydi. Kim Young Dae, bu dizide hem komik hem de duygusal sahnelerde başarılı bir performans sergiledi. Bu rolüyle Asya Sanatçı Ödülleri’nde En İyi Oyunculuk Performansı ve Asya Model Ödülleri’nde Popülerlik Ödülü’nü kazandı.

Aynı yıl, MBC Drama Ödülleri’nde Mini Dizi dalında Üstün Performans Ödülü (Erkek Oyuncu) ve Park Ju-Hyun ile birlikte En İyi Çift Ödülü’nü kazandığı The Forbidden Marriage adlı dizide başrol oynadı. Bu dizide, Joseon döneminde yaşayan ve kral olmak isteyen bir prensi canlandırdı. Kim Young Dae, bu dizide hem tarihi hem de romantik sahnelerde başarılı bir performans sergiledi.

2023 yılında ise Kim Young Dae, ENA’nın yeni dizisi Moon in the Day’de başrol oynadı. Bu dizide geçmişte öldürülen ve günümüzde reenkarnasyon olan bir karakteri canlandırdı. Dizi, geçmiş ve günümüz arasında geçen çarpıcı bir hikaye anlatıyor.

Kim Young Dae, Çince, İngilizce ve Korece olmak üzere üç dilde akıcı konuşabiliyor. Gitar ve piyano çalma becerisine sahip. Ayrıca çeşitli hayır kurumlarına bağış yaparak sosyal sorumluluk bilinci gösteriyor.

Instagram hesabı: 김영대 (@youngdae0302) • Instagram photos and videos

Keyifli Okumalar

Spread the love